Robert Urban / Adam

Robert Urban se narodil 30. července 1986 v Ostravě. Od útlého dětství se aktivně věnuje tanci a zpěvu, účastnil se MČR v latinskoamerických tancích a ve stepu. Po základní škole začíná studovat

hudebně dramatický obor na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Během studia získává své první profesionální herecké zkušenosti na scénách Těšínského divadla a NDM v Ostravě. V roce 2007 nastupuje do angažmá NDM v Ostravě a v roce 2009 ukončuje studium na konzervatoři absolutoriem.

Z rolí, které jej za pětiletého působení v NDM potkaly, nejraději vzpomíná na Cliffa Bradshawa v Cabaretu, Pana Jenkinse v Habaďůře, Rafaela v Konci Masopustu a Jana v Její pastorkyni. Za, pro něj, velmi přínosné považuje setkání s divadelními režiséry jako je Janusz Klimsza, Martin Františák či Roman Groszmann.

Účast na snímku Isabel vzešla z Robertova nadšení z prvotního nápadu a z touhy po dobrodružství a po spolupráci s kamarády i s váženými lidmi nejen z divadelních kruhů. Samotné natáčení mu přineslo spoustu nových zážitků a zkušeností, které obohatily jak jeho osobní, tak profesní život a rád na něj vzpomíná.

Kontakt   |    Novinky   |    Média   |    Partneři
Mapa stránek